LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Testet për Covid-19/ Rama i përgjigjet opozitës: PD i'a fut kot. PIKË!

7 Prill 2020, 13:11, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish opozitës lidhur me numrin e testeve të bëra për koronavirusin.

Ai thekson se qeveria nuk vendos sa teste bëhen apo nuk bëhen.

Rama sqaron se strategjnë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve ndërsa qeveria zbaton ato që vendos Komiteti.

?A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i’a fut kot.PIKË!?, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga