LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni i Ligjeve rrëzon dy dekrete të Metës

7 Prill 2020, 10:08, Politikë CNA

Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar sot dy dekrete të presidetit Ilir Meta. Bëhet fjalë për dekretin për ligjin për pronat si dhe atë për aktin normativ të njohur si anti-KÇK.

Kujtojmë këtu se, Meta vendosi të dekretonte rikthimin e tij me shqyrtim me pretendimin se janë 7 shkelje të aktit normativ.

Sipas Metës ky akt normativ shkel parimin e ndarjes dhe balacimit të pushteteve dhe të drejtat kushtetuese.

Lajmet e fundit nga