Connect with Us

Hetimi Tatimor rikthehet në zyrat e CNA.al

Politikë

Hetimi Tatimor rikthehet në zyrat e CNA.al

Publikuar

-

Pas një kontrolli të befasishëm sot pasdite për të kontrolluar dokumentacionin dhe gjithçka që kishte të bënte me City News Albania (CNA.al), Tatimet janë rikthyer sërish pas kontrollit të parë  ku panë punonjësit të deklaruar apo të padeklaruar dhe kontrolluan sigurimet, tashmë janë rikthyer pasi ngelën “të pakënaqur”.

“Të pakënaqur” sepse panë se të gjithë punonjësit ishin të deklaruar, sigurimet ishin në rregull, dhe tani janë vërsulur për të vënë gjobë, sepse se pranojnë dot që mund të funksionojë dhe të ketë një media në Shqipëri që i ka gazetarët e siguruar dhe duan të zbatojnë urdhërin e dhënë nga lart.

Banda e Rilindjes kërkon të gjobisë. Kanë marrë çdo dokument dhe ne ua kemi ofruar ashtu siç e kërkon ligji.

Tani me dosjet në dorë drejt zyrave për të vendosur gjobat apo për të bërë presionin e radhës ndaj medias. Gjithsesi ne do të jemi këtu. Do të na kenë përballë, jo si ata vasalët e pavlerë që nuk respektojnë ligjet dhe nuk paguajnë taksat në shtet, por përballë për të vërtetën. Për tu treguar se ka media në Shqipëri që paguajnë taksat, janë të rregullt dhe nuk na trembin dot duke na kontrolluar  një herë, dy herë apo 100 herë, e gjithë Rilindja e marrë së bashku.

LEXO EDHE:  Ndërtimet te Liqeni/ Gjobitet firma me 10 milion lekë

E vetmja që ka ngelur, është që të vijë e të na kontrollojë ministrja e Financave bashkë me kryeministrin. Të vijë Rama, Lali Eri, Erion Braçe, ministrja e Finacave, ajo e rrugëve, të gjithë sëbashku. Le të vijnë ti shikojnë dokumentat, të kontrollojnë, të shfletojnë, të hetojnë dhe në fund e vërteta do të dalë.

Presionet e tyre për ne janë një hiç dhe vetëm një hiç./CNA.al

Hetimi Tatimor zbarkon në media/ CNA.al kalon me sukses kontrollin

https://www.cna.al/2019/10/03/presion-bandidesk-ndaj-mediave-kundershtare-berisha-rama-i-tmerruar-nga-te-vertetat/?fbclid=IwAR0lXDEWMDD5BdJXF3d-yzvjj-qQBDaSNwuaTbJTU55H4TMfgCyfH5U5108

Hetimi Tatimor rikthehet në zyrat e CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Frrok Çupi ia thotë në sy këshilltarit të Metës/ “Je hajdut, ke qenë në burg!”

Publikuar

-

Nga

Debate të ashpra janë zhvilluar sot mes këshilltarit të presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishajt dhe analistit Frrok Çupi.

Dervishaj u vu në mbrojtje të Metës dhe i kërkoi avokatit Spartak Ngjela të mos e ofendojë, por në këtë moment ka ndërhyrë Çupi.

Analisti ngriti akuza të forta ndaj këshilltarit të Presidentit, për të cilin tha në emisionin “Open” se ka qenë në burg për vjedhje.

Çupi: Po ti je servil i Metës. Je akuzuar se ke vjedhur. Ke qenë edhe në burg, e vjen e këtu.

LEXO EDHE:  Ndërtimet te Liqeni/ Gjobitet firma me 10 milion lekë

LEXO EDHE:  Italiani/Ja si më gjobiti shqiptari me 10 mijë euro

Dervishaj: Nuk ju lejoj të fyeni Presidentin, të paktën kini respekt për institucionin.

Çupi: Nuk debaton me ne. Të mori Meta dhe të futi në zyrë, ta them unë, Meta ka këshilltarët më të këqinj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “Meta ka prona të pajusfikuara, po përpiqet të shpëtojë veten”

Publikuar

-

Nga

Avokati Spartak Ngjela ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit po del me 2 mars vetëm për të shpëtuar veten.

Sipas Ngjelës Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe ka prona të pajustifikuara.

“Do tregoj 3 pika që me 2 mars nuk do të ndodhë asgjë. Meta ka hipur në një drrasë të kalbur dhe nuk e tremb dot Ëashingtonin dhe Berlinin me këto deklarata dhe qëndrime.

Meta ka prona të justifikuara. Ai nuk mund të dalë sikur po shpëton veten kur don që të rregullojë interesat e veta. Ai ka frikë dhe kërkon të mbrohet të rregullojë vetën dhe pronat e tij.

LEXO EDHE:  “I ktheu” tre birra/ Endri Priftit i heqin patentën dhe e “mbysin” me gjoba

LEXO EDHE:  Italiani/Ja si më gjobiti shqiptari me 10 mijë euro

Reforma në drejtësi që po bëhet me RR të madhe do ti penalizojë të 4 liderat. SPAK-u do ti marrë nën hetim. Në 2021 këta të 4 nuk do të jenë. Rama, Meta, Berisha dhe Basha nuk do të konkurojnë në 2021”, tha Ngjela./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Këlliçi i përgjigjet Ramës/ E dimë të gjithë se kush duhet të marrë ilaçet në këtë vend

Publikuar

-

Nga

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi,  ka reaguar lidhur me incidentin e kryeministrit Rama me studentët e Mjekësisë gjatë ceremonisë së diplomimit.

Duke iu referuar përgjigjes së kryeminsitrit për studentin “jepini recetën”,

Këlliçi shkruan se të gjithë e dimë se kush ka nevojë për ilaçe në këtë vend.

“Ja se si i përgjigjet Edi Rama pyetjes së studentit te mjekësisë: A e dini ju që keni bo vetëm studentet e pasur të arsimohen?… sa për ilaçe, e dimë të gjithë mirë se kush duhet ti marrë në këtë vend”, shkruan Këlliçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE