LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet lokale/ Zbulohet kandidati kryesor i socialistëve në Sarandë

29 Mars 2019, 16:16, Aktualitet CNA
Zgjedhjet lokale/ Zbulohet kandidati kryesor i socialistëve në

Kur jemi gati 90 ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale ka nisur edhe zbulimi i disa kandidatëve për 61 bashkitë në vend.

Teksa 6 kandiatë janë shpallur zyrtarisht nga kryeministri Edi Rama në Kongres, emra të tjerë lakohen për t?u zyrtarizuar në ditën në vijim.

CNA.al ka zbuluar kandidatin kryesor të socialistëve për bashkinë e Sarandës. Bëhet fjalë për Nikolla Çaçin.

Çaçi është një biznesmen në qytetin e bregdetar të Sarandës por edhe më gjërë duke e shtrirë aktivitetin e tij deri në kryeqytet.

Biznesmeni Çaçi njihet si një nga kontribuesit më të mëdhenj në Sarandë si dhe pritet të fitojë besimin e votuesve për të marrë drejtimin e kësaj bashkie./CNA.al

Lajmet e fundit nga