LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e studentëve/ Kryemadhi mesazh politikës

6 Dhjetor 2018, 10:01, Aktualitet CNA
Protesta e studentëve/ Kryemadhi mesazh politikës

Pas protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit, ka reaguar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila është duke e ndjekur këtë tubim nga shtëpia.

Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi teksa shkruan se të rinjtë meritojnë respekt dhe mirënjohje, ka thënë se politika duhet të mësojë prej tyre.

?BRAVO!
Ju meritoni të jetoni të lumtur në Shqipëri. Politika duhet të mësojë prej jush. Respekt dhe mirënjohje?,- shkruan kryemadhi.

Ditën e sotme mësimi për të vijuar protestën është braktisur në Universitetin e Tiranës, Shkodrës, Durrësit, Korçës dhe Elbasanit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga