LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luanin me çakmak dhe i vënë zjarrin shtëpisë/ Në gjendje të rëndë 3 persona

6 Dhjetor 2018, 09:41, Aktualitet CNA
Luanin me çakmak dhe i vënë zjarrin shtëpisë/ Në

Një shtëpi është përfshirë nga flakët gjatë mbrëmjes së sotme në komunën e Firenzuolas.

Nga të dhënat mësohet se në banesë jetonte një familje me origjinë shqiptare, ndërsa tre nga katër anëtarët e familjes janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nëna, identiteti i të cilës ende nuk është bërë i ditur ka pësuar djegie në 90% të trupit, ndërsa fëmijët e saj kanë pësuar djegie në 50% të trupit.

Nga hetimet paraprake, dyshohet zjarri ka nisur si një lojë, teksa dy fëmijët luanin me çakmak në sallonin e banesës, gjë që më pas ka shkaktuar marrjen flakë të divanit ku edhe po luanin fëmijët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga