LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dokumentari i Lorik Canës/ Meta: Ambasador i vlerave sportive

6 Dhjetor 2018, 08:38, Aktualitet CNA
Dokumentari i Lorik Canës/ Meta: Ambasador i vlerave sportive

Pas dokumentarit, i cili tregon jetën dhe veprimtarinë e ish-kapitenit të Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka reaguar presidenti i vendit, Ilir Meta.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se Cana është ambasador i shkëlqyer i vlerave të mira sportive të shqiptarëve kudo në arenën botërore.

Më tej ai shprehet se Loriku është frymëzim për të rinjtë, të cilët duan t?i hyjnë botës së sportit dhe futbollit në veçanti, ndërsa i k auruar edhe sukses në Fondacionin që ai ka hapur në shërbim të fëmijëve e sportit.

?Kapiteni legjendar i Kombëtares kuqezi, Lorik Cana, është padyshim një nga personalitetet e spikatura të futbollit tonë dhe një ambasador i shkëlqyer i vlerave më të mira njerëzore e sportive të shqiptarëve në botë. Jeta dhe karriera e tij, e përmbledhur mjeshtërisht në filmin dokumentar “Loriku” është jashtëzakonisht frymëzuese për rininë e fëmijët shqiptarë.
I uroj suksese në angazhimin e ri me Fondacionin e tij në shërbim të fëmijëve e sportit.
Falëminderit Kapiten për emocionet që na ke dhuruar me talentin tënd dhe për promovimin e Shqipërisë?,- shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga