LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përshkallëzohet protesta/ S’ka më heshtje, s’ka pritje

6 Dhjetor 2018, 09:19, Aktualitet CNA
Përshkallëzohet protesta/ S’ka më heshtje, s’ka

Me thirrjet ?s?ka më heshtje, s?ka pritje?, studentët janë pozicionuar para Ministrisë së Arsimit dhe situata duket tejet e tensionuar.

Ata bëjnë thirrje se tarifat e vendosura për studentët janë diskriminuese, ndërsa theksojnë se protestat nuk do të ndalen.

?Vendimi për tarifat është i padrejtë dhe diskriminuese. Ne jemi njerëz elitarë dhe presim mirëkuptim. Ne presim që të ulemi në tryezë dhe të diskutojmë. Kemi kërkuar të takohemi me ministren e Arsimit. Protesta jonë nuk do ndalet. Ne do kalojmë në demonstratë. Kjo është një protestë studentore dhe nuk është politikë. Politikën nuk e bëjmë ne?- thotë një nga studentët.

Sot regjistrohet dita e dytë e protestës së studentëve të Universiteteve Publike, të cilët protestojnë  kundër vendosjes së tarifave për provimet e mbartura./ CNA.al

LIVE- ?Ne nuk jemi bankomat?/ Studentët bllokojnë rrugën

Tarifa shtesë për provimet/ Studentët nisin protestën

 

Lajmet e fundit nga