LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lulzim Berisha përballet në Gjykatë më atentatorin e tij

6 Dhjetor 2018, 09:50, Aktualitet CNA
Lulzim Berisha përballet në Gjykatë më atentatorin e tij

Lulzim Berisha është paraqitur në sallën e Gjykatës së Krimeve të Rënda në seancën gjyqësore ndaj atentatorit të tij, Ahmet Ajeti.

Seanca gjyaqësore u shty për ditën e sotme për shkak se Berisha nuk ishte paraqitur, ndërsa sipas motrës së tij, ai nuk ishte në Shqipëri.

Ahmet Ajeti u ekstradua nga Interpol Tirana më 20 korrik nga Prishtina në Rinas dhe nga ajo ditë mbahet i izoluar në qelitë e burgut 313 në Tiranë.

Dyshohet se ekzekutimin e Lulzim Berishës, Ajeti do ta bënte për llogari të grupeve rivale të cilët një dekade më parë përplaseshin mes tyre.

Vetë Bershia kreu disa vite burg për akuzat e grupit të strukturuar kriminal ndërsa u lirua me kusht nga drejtësia shqiptare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga