LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Digjen 7400 rrënjë kanabis

21 Shtator 2016, 12:15, Aktualitet CNA

Vijon aksioni kundër kultivimit të bimëve narkotike. Asgjësohen rreth 7.400 rrënjë bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva, nga Policia e Vlorës.

Bimët narkotike u gjetën të mbjella në fshatin Drithas dhe Gorisht dhe u asgjësuan me anë të djegies me zjarr.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të këtyre bimëve narkotike. /Citynews.al

Lajmet e fundit nga