LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në pranga i dyshuari i plagosjes

21 Shtator 2016, 11:45, Aktualitet CNA

Efektivët e Komisariatit të Policisë Mirditë, pas një ndjekjeje të pandërprerë me qëllim kapjen dhe vendosjen para përgjegjësisë penale të autorit të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në Mirditë me datë 21.09.2016 , rreth ores 07:45 , ku mbeti i plagosur shtetasi N.P. ,  u finalizua me sukses operacioni i lokalizimit dhe kapjes së tij.
Policia vuri në pranga shtetasin Pal Perndreca , 68 vjeç,  banues  Kuzhnen – Mirditë, i cili ishte fshehur në një banesë të braktisur në zonën e  Kuzhnenit në Mirditë.
Pas ndërhyrjes dhe kapjes së këtij shtetasi , iu gjet edhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale edhe arma e zjarrit e llojit automatik  me të cilën ka kryer plagosjen.

Në spitalin e Rrëshenit është paraqitur i  plagosur lehtë me armë zjarri në krah shtetasi N.P. 21 vjeç,  banues në Kanicar – Mirditë  i cili është jashtë rrezikut për jetën.
Policia po punon për sqarimin e plotë të ngjarjes dhe dokumentimin e saj. /Citynews.al

 

 

Lajmet e fundit nga