LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Boston/Thyhet rekordi, dimri me më shumë dëborë në histori

16 Mars 2015, 19:29, Kosova & Bota CNA

Bostoni ka thyer rekordin për dimrin me më shumë deborë në historinë e qytetit, që kur kanë nisur regjistrimet. Shërbimi Kombëtar I Motit tha se në qytet kanë rënë 275.8 centimetër dëborë, duke thyer rekordin e mëparshëm të viteve 1995-1996 prej 107.6 inç.

Rekordi në fjalë u thye rreth orës shtatë të mbrëmjes së të dielës, kur 2.9 centimetër dëborë ra në qytet.

Këtë sezon, qyteti I Masaçusets përjetoi reshjet më të dendura të dëborë sesa në çdo dimër tjetër duke nisur nga viti 1872, kur shënohet e dhëna e parë e regjistruar.

?Boston, I mbijetove dimrit me më shumë dëborë në histori?, shkruhet në faqen lokale të Shërbimit Kombëtar të Motit në Facebook.
Këtë dimër, në Boston ka qenë e detyrueshme të mbyllen shkollat, tranzitet publike dhe bizneset e kanë pasur punën shumë të vështirë.

Lajmet e fundit nga