LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndalohen në Stamboll 3 adoleshentë britanikë që synonin Sirinë

15 Mars 2015, 14:29, Kosova & Bota CNA

Tre adoleshentë britanike që dyshohet se po përpiqeshin të udhëtonin drejt Sirisë janë ndaluar nga autoritetet në Turqi, njoftoi Scotland Yard.
Tre britanikët, dy djem të moshës 17-vjeçare nga veriperëndimi i Londrës dhe një tjetër 19-vjeçar, u ndaluan na Stamboll.

Ata u shpallën të zhdukur ditën e premte, dhe u ndaluan në turqi pasi antiterrorizmi britanik kishte njoftuar zyrtarët turq. Policia britanike thanse familjet e adoelshentëve janë informuar për zhvillimet më të fundit.

Scotland Yard tha se oficerët e antiterrorizmit fillimisht ishin lajmëruar për zhdukjen e dy të rinjve 17-vjeçarë dhe kishin marrë masat nën dyshimin se ata po përpiqeshin të kalonin në Siri.

19:38 Kosova & Bota

Klimë e kontaminuar

Nga Alexander KudascheffQëkurse ka marrë postin kryeministri...

Lajmet e fundit nga