LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prizren/Hoxha i arrestuar për terrorizëm, veteran i UÇK-së

15 Mars 2015, 08:34, Kosova & Bota CNA

Mazllam Mazllami, imam në Xhaminë e Jeni Mahallës në Prizren, i cili u arrestua muaj më parë si i dyshuar për terrorizëm po del të jetë një gabim i madh i qeverisë Kosovare.
Komisioni qeveritar për verifikimin e kategorive të dala nga Lufta e UÇK-së, ka publikuar listën e verifikuar për Zonën Operative të Pashtrikut, në listë figuron edhe hoxha dhe humanisti Mazllam Mazllami nga Prizreni.
Edhe njëherë u dëshmua se hoxhallarë kanë qenë dhe janë gjithmonë në shërbim të kombit dhe fesë e jo siç u akuzua hoxha në fjalë për terrorizëm, shkruan shtypi në Prishtinë.

19:38 Kosova & Bota

Klimë e kontaminuar

Nga Alexander KudascheffQëkurse ka marrë postin kryeministri...

Lajmet e fundit nga