LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Egjipt/ Kerry: Obama i vendosur për një zgjidhje me dy shtete, izraelit dhe palestinez

14 Mars 2015, 17:51, Kosova & Bota CNA

Presidenti amerikan, Barack Obama mbetet i vendosur për një zgjidhje me dy shtete, izraelit dhe palestinez?, konfirmoi sot sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry në një kohë ku Uashingtoni dhe kryeministri, Benjamin Netanjahu po përballen për një marrëveshje të mundshme ndërkombëtare për programin bërthamor iranian.

?Qëndrimi i SHBA-së përsa i përket dëshirës tonë të shprehur që prej shumë kohësh, nga republikanët dhe demokraët, por gjithashtu edhe nga shumë presidentë në 50 vitet e fundit ka qenë gjithmonë për paqe dhe presidenti Obama mbetet i vendosur për një zgjidhje me dy shtete, për të cilën ai vazhdon të shpresojë?, deklaroi Kerry për shtypin në Sharm el-Sheikh në Egjipt, në kuadër të një konference ekonomike ndërkombtare për të ardhmen e këtij vendi.

19:38 Kosova & Bota

Klimë e kontaminuar

Nga Alexander KudascheffQëkurse ka marrë postin kryeministri...

Lajmet e fundit nga