LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Zëvendësuesi i Skukës, Partizani prezanton sulmuesin e talentuar

24 Janar 2023, 15:37, Sport CNA

Partizani pas largimeve të liderve kryesore në skuadër, tashmë ka nisur me zyrtarizimin e afrimeve të reja në ekip të cilët do të jenë pjesë e demave për pjesën tjetër të sezonit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, është prezantuar sulmuesi, Fabian Shahaj që vjen në formë huazimi nga ADO Den Hag.

20-vjeçari pritet të marrë vendin e Xhuliano Skukës në repartin e sulmit, teksa drejtuesit janë të bindur për aftësitë e sulmuesit, i cili në këtë mënyrë do të provojë edhe eksperiencën  e parë në Superiore.

“FK Partizani zyrtarizon afrimin e Fabian Shahaj në familjen e kuqe. Drejtuesit dhe lojtari kanë arritur marrëveshjen me klubin hollandez ADO Den Hag për huazimin e sulmuesit 20 vjeçar. Shanaj i cili ka qenë edhe pjesë i ekipit tonë përfaqësues U-19, me Partizanin do të provojë edhe eksperiencën e parë në kampionatin tone”, ka shkruar Partizani në rrjetet sociale.

Lajmet e fundit nga