LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndeshja e parë e Ronaldos me Al-Nasr shoqërohet me kritika: Nuk je as për Arabi

24 Janar 2023, 12:07, Sport CNA

Edhe tani që luan në Arabinë Saudite, nuk mungojnë kritikat në drejtim të Kristiano Ronaldos nga ana e mbështetësve të rivalëve të portugezit.

Kapiteni i Portugalisë, i cili sapo ka nisur eksperiencën e tij tek Al-Nasr në Arabinë Saudite, me të cilët ka firmosur një kontratë përrallore prej 200 milionë eurosh në sezon, debutoi më në fund në ndeshjen e parë zyrtare me fanellën e klubit të ri, i cili fitoi minimalisht. Por cilat janë kritikat drejtuar ish-sulmuesit të Mançester Junajtidit?

Qarkullojnë video të ndryshme në rrjet ku pesë herë fituesi i “Topit të Artë” shfaqet në pamundësi për të arritur që të driblojë një mbrojtës kundërshtar.

Komentet në “Twitter” kanë qenë të pamëshirshme dhe mes shumë prej tyre spikasin fraza të zakonshme: “Ronaldo nuk arrin që të driblojë në kampionatin saudit… lojtar i mbaruar, mezi arrin të lëvizë”.

Me pak fjalë, vlerësimet klasike negative, të cilave 37-vjeçari do të përpiqet që t’u japë përgjigje në fushë në ndeshjet e ardhshme.

Lajmet e fundit nga