LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U largua nga Tirana, mesfushori pranë firmës me Partizanin. Zbulohen prapaskenat

24 Janar 2023, 12:05, Sport CNA

Vesel Limaj është larguar përfundimisht nga skuadra e Tiranës, teksa tashmë është një lojtar i lirë në treg që është në kërkim të një skuadre për të vazhduar pjesën tjetër të sezonit.

Ish-mesfushori i Kukësit u largua nga kampionët për shkak se këtë sezon kishte minuta të pakta në këmbët e tij, gjë e cila nuk i ka pëlqyer lojtarit që në këtë mënyrë preferoi të ndante rrugët me bardheblutë.

Në merkato shpesh jemi mësuar që lojtarë të njërës skuadër të transferohen te rivalët. Mjafton të kujtojmë rastin e Ëngjëll Hotit, i cili ka Tiranën për të firmosur me Partizanin gjatë merkatos së verës.

I tillë mund të jetë dhe e ardhmja e Limajt, i cili sipas shtypit të shkruar raportohet se është objektivi i "demave" gjatë këtyre ditëve dhe tashmë operacioni ka nisur, me 26-vjeçarin që do të shtonte konkurrencën në mesfushën e kuqe.

Lajmet e fundit nga