LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lojtari i Tiranës i shkel syrin Partizanit

24 Janar 2023, 14:23, Sport CNA

Vesel Limaj është larguar përfundimisht nga skuadra e Tiranës, teksa tashmë është një lojtar i lirë në treg që është në kërkim të një skuadre për të vazhduar pjesën tjetër të sezonit.

Ish-mesfushori i Kukësit u largua nga kampionët për shkak se këtë sezon kishte minuta të pakta në këmbët e tij, gjë e cila nuk i ka përlqyer lojtarit që në këtë mënyrë preferoi të ndante rrugët me bardheblutë.

Në merkato shpesh jemi mësuar që lojtarë të njërës skuadër të transferohen te rivalët. Mjafton të kujtojmë rastin e Ëngjëll Hotit, i cili ka lënë Tiranën për të firmosur me Partizanin gjatë merkatos së verës.

E tillë mund të jetë edhe e ardhmja e Limajt, i cili sipas shtypit të shkruar raportohet se është objektivi i "demave" gjatë këtyre ditëve dhe tashmë operacioni ka nisur, me 26-vjeçarin që do të shtonte konkurrencën në mesfushën e kuqe.

Limaj u shpreh se minutazhi i paktë ishte një nga arsyet pse po largohej nga klubi bardheblu, ku në këtë sezon kishte kaluar në plan të dytë.

Dhe lamtumira duket se nuk ka qenë edhe aq miqësore, pasi falënderimi i zakonshëm i klubit për eksperiencën e përbashkët, ka qenë me një “story” në "Instagram" ku shkruhej vetëm “Faleminderit Vesel Limaj”.

Lajmet e fundit nga