VIDEO/ Kushton 300 mijë euro në javë, zbulohet rezidenca spektakolare ku po pushon Mesi

22 Qershor 2022, 12:54, Sport CNA
VIDEO/ Kushton 300 mijë euro në javë, zbulohet rezidenca
Ishulli spektakolar ku po pushojnë Lionel Messi dhe Cesc Fabregas

Kjo është vila “Sa Ferradura”, ishulli spektakolar ku po pushojnë Lionel Messi dhe Cesc Fabregas, bashkë me familjet e tyre. Ai dhe bashkëshortja e tij Antonela vendosën t'i bëjnë pushimet që kushtojnë 300 mijë euro në javë. Dy lojtarët dhe familjet e tyre nuk lodhen fare.

22 staf prej punëtorësh kujdesen për të gjitha nevojat që futbollistët e famshëm kanë. Vetë vila ka gjashtë dhoma gjumi, një palestër dhe një pishinë që është 20 metra e gjatë dhe konsiderohet një nga vilat më të bukura në Spanjë. Kur lodhen duke qëndruar në vilë, marrin me qira një jaht luksoz për të cilin paguajnë 10 mijë euro në ditë.

Jahti është i gjatë më shumë se 25 metra, ka katër kabina, njëra prej të cilave është VIP. Për momentin, Messi dhe Fabregas nuk do të jenë më rivalë në fushë pas lamtumirës së lojtarit katalanas nga Monako, ku dëmtimet kanë qenë armiku i tij më i keq në moshën 35-vjeçare.

Lajmet e fundit nga