Mungon vetëm firma, Milani arrin marrëveshjen me kampionin e Europës. Ja detajet

22 Qershor 2022, 12:33, Sport CNA
Mungon vetëm firma, Milani arrin marrëveshjen me kampionin e

Milani është gati për të blerë përfundimisht Alesandro Florencin. Sipas asaj që raporton “Tuttomercatoweb”, klubi kuqezi ka arritur marrëveshjen me Romën për të marrë totalisht kampionin e Europës me Italinë, të cilët do t’i kushtojnë arkave të Milanit, 2 milionë euro.

Jo vetëm Zhunior Mesias, por edhe mbrojtësi 31-vjeçar ka bindur drejtuesit e “Djallit” për të vijuar ende bashkëpunimin me milanezët.

Në sezonin që përfundoi ku Milani u shpall kampion i Italisë, Florenci u aktivizua gjithsej me kuqezinjtë në Serinë A në 24 sfida ku arriti të shënonte 2 gola dhe duke mos dhuruar dot asnjë asist për shokët e skuadrës.

Lajmet e fundit nga