Arrihet akordi, Robert Levandovski është i Barcelonës

22 Qershor 2022, 07:55, Sport CNA
Arrihet akordi, Robert Levandovski është i Barcelonës
Robert Levandovski

Në Mynih e kanë të qartë se Levandovski është i ikur, por vazhdojnë të luajnë fort për t’i marrë sa më shumë miliona Barcelonës. Nga krahu tjetër, Barcelona mezi pret t'u dhurojë tifozëve të saj një emër të rëndësishëm dhe Leva pa diskutim që i plotëson të gjitha kriteret.

Në “Camp Nou” e dinë fare mirë se polaku do të zbarkojë në Spanjë, por thjesht po fitojnë kohë për të zgjidhur problemet financiare. Mediat spanjolle kanë bërë me dije se katalanasit e kanë mbyllur marrëveshjen me sulmuesin e kombëtares polake dhe të Bajernit.

Sipas informacioneve më të fundit të mediave iberike, Barça do të derdhë plot 50 milionë euro në llogarinë e Bajernit, nga të cilat 40 milionë në dorë dhe 10 milionë të tjera në formë bonusesh. Presidenti i Barçës, Joan Laporta, i ka premtuar Ksavit se do t’i vërë në dispozicion Levandovskin, por po pret momentin e duhur.

Lajmet e fundit nga