Tevez i shpall luftë Juventusit për Di Marian: Do ta bind të transferohet te ne

22 Qershor 2022, 13:02, Sport CNA
Tevez i shpall luftë Juventusit për Di Marian: Do ta bind të
Tevez, Di Maria

Karlos Tevez tashmë ka lënë pas futbollin e luajtur dhe është fokusuar në detyrën e re si tekniku i skuadrës argjentinase, Rosario Central.

Në konferencën e parë si trajner i skuadrës, 38-vjeçari është ndalur të flasë dhe për merkaton, ku ka përmendur objektivin e Juventusit, Angel di Maria duke theksuar se ai do të mundohet ta bindë t’i bashkohet në aventurën te Rosario.

“Nuk mund të flas me Di Marian për momentin, e kam kohën aq të kufizuar sa rrallë flas edhe me gruan time.

Dua që të transferohet këtu, kujt nuk do t’i pëlqente. Kur situata të jetë më e qetë do të provoj ta bind. E dimë të gjithë kush është, personaliteti dhe eksperienca e tij do t'i shërbente shumë pjesës tjetër të skuadrës", u shpreh Tevez.

Lajmet e fundit nga