LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përballja me Skënderbeun/ Trajneri i Kukësit: Dominuam pjesën e parë, shpresoj të përmirësohemi

11 Shkurt 2024, 20:39, Sport CNA

Përballja me Skënderbeun/ Trajneri i Kukësit: Dominuam

Kukësi ka humbur në përballjen me Skënderbeun, me rezultatin 0-1.

Trajneri i Kukësit Emiljano Çela ka folur pas ndeshjes duke thënë se ekipi u përgjigj në gjithçka që kishte përagtitur qoftë në mënyrën e lojës qoftë dhe në karakter, për këtë i referohet pjesë së dytë të ndeshjes.

Çela është shprehur se pas këtij rezuktati shpreson që në ndeshjen tjetër të përmirësohen si në lojë ashtu dhe në ekuilibra.

Trajneri i Kukësit ka deklaruar se kanë qenë ekipi më i fuqishëm, në cilësi në këtë merkato dhe mund të ketë  lojtarë që i sheh si interesantë e mund të kenë vazhdimësi.

“Nëse marrim pjesën e parë, ishte ndeshje që mund të luanim futboll. Mendoj se dominuam pjesën e parë pavarësisht pësimit të golit, jam shumë i kënaqur duke marr shkas nga problematikat që ka patur ekipi së fundmi, sot pësuam një gol por patëm edhe rastet tona. Ekipi u përgjigj në gjithçka që kisha menduar të përgatisja, qoftë në mënyrën e lojës edhe në karakter sidomos në pjesën e dytë. Patëm mundësitë tona por si shfrytëzuam, e humbëm këtë ndeshje. Shpresoj që nga ndeshja tjetër të fillojmë të përmirësohemi, qoftë në nivel loje, qoftë në ekuilibra. Kam cilësi e lojtarë që mund të bëjnë mirë në vazhdim. Mund të flasim për një nga ekipet më të mira. Në sasi kemi qënë ekipi më i fuqishëm, në cilësi në këtë merkato mund të kenë ardhur lojtarë që unë i shoh si interesantë e mund të kenë vazhdimësi. Patjetër që ne kemi pretendimet tona, ndeshja mbaroi, verdiktet dolën dhe është e kotë të flasim për gjëra të tjera”, tha trajneri./ CNA

 

Lajmet e fundit nga