LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO/ Supergol nga goditja e dënimit, Rey Manaj i mahnit të gjithë

11 Shkurt 2024, 13:44, Sport CNA
VIDEO/ Supergol nga goditja e dënimit, Rey Manaj i mahnit të

Rey Manaj nuk di të ndalet. Tashmë është bërë një lajm i zakonshëm golat e tij ndeshje pas ndeshjeje. Sulmuesi shqiptar ka tundur rrjetën e radhës në Turqi me Sivasspor në ndeshjen e kampionatit përballë Rizespor.

Në minutën e 30-të të takimit, lushnjari do të zhbllokonte rezultatin dhe të kalonte në epërsi skuadrën e tij. Një supergol nga Rey Manaj i cili tregohet "vrasës" edhe nga goditja e dënimit. Ky është goli i tij i 12-të në kampionat dhe i 16-ti sezonal me fanellën e Sivasspor.

 

Manaj është padyshim futbollisti më në formë shqiptar dhe hedh seriozisht kandidaturën për të qenë pjesë e listës finale të "Euro 2024".

Lajmet e fundit nga