LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Lumë" golash, Elbasani dhe Bylis nuk falin. Fiton Flamurtari, ja rezultatet në Kategorinë e Parë

10 Shkurt 2024, 15:56, Sport CNA
"Lumë" golash, Elbasani dhe Bylis nuk falin. Fiton Flamurtari, ja

Kanë përfunduar ndeshjet e Kategorisë së Parë, teksa janë shënuar 15 gola në 4 sfidat e ditës së sotme. Nuk ka supriza, pasi kanë triumfuar ekipet pretendente.

Bylisi nuk ndalet, me ballshiotët që triumfojnë 3-0 ndaj Apolonisë. Në këtë mënyrë skuadra e Ardian Bellait vazhdon të kryesorë në Kategorinë e Parë. Ndërkohë hap pas hapi i ndjek Elbasani. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede mposhti 3-1 Tomorin.

4-2 ka triumfuar edhe Flamurtari ndaj Burrelit, ndërsa Korabi u shtang në fund nga Vora.

REZULTATET:

BYLIS – APOLONIA 3 – 1

FLAMURTARI – BURRELI  4 – 2

KORABI – VORA 1 – 2

TOMORI – ELBASANI 1 – 3 

Lajmet e fundit nga