LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Besa fiton derbin, shikoni renditjen e Kategorisë së Parë

12 Shkurt 2024, 15:31, Sport CNA

Besa fiton derbin, shikoni renditjen e Kategorisë së Parë

Besa ka fituar derbin e Kategorisë së Parë, teksa mposhti me rezultatin 0-2 skuadrën e Luzi 2008.

Kavajasit iu falën golave të Mustafa Ba në minutën e 9-të dhe Perja në minutën e 83-të me penallti.

Me këtë fitore, Besa ngjitet në vendin e tetë me 19 pikë, ndërsa Luzi mbetet në vendin e fundit në renditje me vetëm 12 pikë.

Sa i përket renditjes së përgjithshme, kryeson Bylis me 48 pikë, 2 më shumë se ndjekësit e Elbasanit. Ngjeshje në mesin e tabelës, ku luftohet fort për katër vendet e tjera, që të çojnë në “play off”.

RENDITJA: 

Standings provided by Sofascore

Lajmet e fundit nga