LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme

24 Shtator 2023, 07:03, Sociale CNA
Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e diel do të kemi ndryshim të situatës meteorologjike, si rezultat i masave ajrore të lagështa.

Moti parashikohet me alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit e lokalisht mesatar në veri.

Era do të fryjë me shpejtësi mesatare 6-8 m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Vihet re një rënie e ndjeshme në fushën termike në mesditë./ CNA

Lajmet e fundit nga