LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kapriçot” e motit/ Kthjellime dhe reshje shiu

21 Shtator 2023, 07:07, Sociale CNA

“Kapriçot” e motit/ Kthjellime dhe reshje shiu

Për ditën e enjte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare. Në orët e mesditës vranësirat përgjatë relieveve malore do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8 m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 16 deri 34°C

në zonat e ulëta 16 deri 35°C

në zonat bregdetare 19 deri 33°C./ CNA

Lajmet e fundit nga