LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 40 gradë celsius/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

3 Korrik 2022, 08:07, Sociale CNA
Temperaturat deri në 40 gradë celsius/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Vijojnë masat ajrore të nxehta dhe të qëndrueshme të jenë prezente në të gjithë vendin tonë, duke sjellë në orët e para të ditës dominim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë Shqipërinë.

Sipas Meteoalb, mesdita dhe pasditja do të shfaqin përkohësisht vranësirat në zonat malore. Por bregdeti dhe zona e ulët edhe gjatë pjesës së dytë të ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve. 

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 40°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga