LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditë ‘përvëluese’/ Ja sa do të shënojë termometri për ditën e sotme

2 Korrik 2022, 08:01, Sociale CNA
Ditë ‘përvëluese’/ Ja sa do të shënojë
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore, ndërsa në verilindje dhe juglindje do të ketë vranësira të shoqëruara me reshje shiu dhe stuhi lokale.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 19-24 gjatë ditës 36 °C në veri deri në 35-39°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek dhe dallgëzim 3-4 ballë në det të hapur.

Ishujt Britanikë dhe ballkani verilindor po ndikohet nga reshje shiu dhe stuhi, ndërsa mesdheu vijon të jetë në ndikimin e të nxehtit afrikan duke mbajtur mot me diell dhe temperatura të larta./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga