LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 22°C/ Moti për ditën e sotme

31 Mars 2023, 07:18, Sociale CNA
Temperaturat deri në 22°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e premte vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira, të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 4 deri 17 °C, në zona e ulëta 5 deri 22°C, në zona bregdetare 10 deri 22°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga