LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 25 gradë celsius/ Moti për ditën e sotme

24 Mars 2023, 07:19, Sociale CNA
Temperaturat deri në 25 gradë celsius/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në mesditë.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek dhe valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.  

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 5 deri 22°C

në zonat e ulëta 7 deri 25°C

në zonat bregdetare 12 deri 24°C.

Lajmet e fundit nga