LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 22°C/ Moti për ditën e sotme

23 Mars 2023, 07:21, Sociale CNA
Temperaturat deri në 22°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë rajonin e Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në Shqipëri, duke bërë që gjatë orëve të para të ditës pothuajse i gjithë territori ynë të jetë në dominimin e motit të kthjellët.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalime të lehta të vranësirave në të gjithë vendin tonë, por mundësitë për reshje janë 0. Pritet që më të dukshme vranësirat të jenë në zonat veriore dhe lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 5°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të ulët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga