LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 17°C/ Moti për ditën e sotme  

30 Mars 2023, 07:23, Sociale CNA
Temperaturat deri në 17°C/ Moti për ditën e sotme  
Foto ilustruese

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë pjesën më të madhe të rajonit të Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në territorin shqiptar, duke sjellë gjatë paradites intervale të gjata me kthjellime në pothuajse gjithë vendin tonë.

Por parashikohet që në pjesë e dytë të ditës të ketë shfaqje të vranësirave të pakta e kalimtare në të gjithë territorin, ku më të fokusuara vranësirat do të jenë përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga -2°C deri në 17°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga