LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulen temperaturat/ Moti për ditën e sotme

29 Mars 2023, 07:19, Sociale CNA
Ulen temperaturat/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin në vendin tonë dominim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave. Pritet që kthjellimet të jenë më të dukshme në orët e para të mëngjesit dhe në ultësirën perëndimore.

Ndërsa vranësirat do të theksohen në pjesën e dytë të ditës, ku më të fokusuara do të jenë në zonat lindore duke krijuar dhe mundësi për momente të shkurtra me reshje të izoluara dëbore në zonat e thella malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga -3°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi lindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga