LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe vranësira/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

27 Mars 2023, 07:17, Sociale CNA

Reshje shiu dhe vranësira/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti për ditën e hënë parashikohet me vranësira të dendura e reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave.

Përgjatë ultësirës perëndimore reshjet hera-herës dhe në periudha afatshkurtra në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe shkarkesa elektrike.

Në relievet malore mbi 1000 metër, reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke u luhatur nga 6°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë./CNA

 

Reshje shiu dhe vranësira/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Lajmet e fundit nga