LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos harroni çadrën/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

25 Shtator 2023, 08:23, Sociale CNA

Mos harroni çadrën/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme në territorin shqiptar duke sjellë vranësira dhe reshje shiu ku herë pas here do të jenë rrebeshe afatshkurtra, më të dukshme në qarqet, Shkodër, Tiranë, Elbasan dhe Korçë.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të ulen sërish në orët e mëngjesit dhe të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga