LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO-Temperaturat rekord/ Si po e “luftojnë” qytetarët të nxehtin

5 Korrik 2022, 13:07, Sociale CNA
FOTO-Temperaturat rekord/ Si po e “luftojnë” qytetarët
Foto ilustruese

Prej ditësh, në vendin tonë, kanë mbizotëruar temperaturat deri në 41 gradë Celsius. Por aktiviteti i përditshëm, ka bërë që qytetarët ta kenë të pamundur shmangien e daljes në pikun e vapës.

Disa foto nga LSA, tregojnë se qytetarët kanë shfrytëzuar shatërvanet dhe çezmet në sheshin Skënderbej.

Megjithatë duhet theksuar se, dita e djeshme dhe sot, kanë qenë ditët më të nxehta të kësaj vere ku temperaturat kanë arritur deri në 41 gradë Celsius.

Sipas meteorologes, Ladja Porja, një ditë më parë temperaturat kanë shkuar deri në 41 gradë.

Ndërkohë, meteorologët theksojnë se në ditët në vazhdim do të kemi një ulje të temperaturave./ A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga