LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditë e nxehtë/ Sa parashikohen të jenë temperaturat për ditën e sotme

5 Korrik 2022, 08:01, Sociale CNA
Ditë e nxehtë/ Sa parashikohen të jenë temperaturat për
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve në pjesën e parë të ditës. Pasdite vranësirat do të marrin zhvillim shoqëruar me reshje shiu dhe rrebeshe në zonat malore.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 17-23 gradë C, gjatë ditës në veri në të vendit, ndërsa në 35-38°C në zonat e ulëta dhe bregdet

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 balle në det të hapur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga