LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Kavaja nën mbretërinë e qenve endacakë/ Qytetarë në panik

3 Nëntor 2022, 09:52, Sociale CNA

Foto-Kavaja nën mbretërinë e qenve endacakë/ Qytetarë

Ecja në rrugët e Kavajës është shndërruar në një shqetësim serioz.

Qytetarët në Kavajë janë në panik për shkak se numri i qenve të rrugët është rritur dhe se ata ndjejnë frikë dhe panik kur ecin në rrugët e qytetit.

Fotografi të shkrepura nga CNA.al tregojnë se si qentë ndodhen në çdo cep trotuari, në koshat e plehrave, apo edhe në mes të rrugës.

Qyetarët shprehen mjaft të shqetësuar dhe të panikosur, kjo për shkak se qentë mund të jenë të pavaksinuar dhe ata janë burim infeksioni. Gjithashtu këta qen edhe mund t’i kafshojnë qytetarët dhe kjo përbën një arsye më shumë për të pasur frikë.

Në denoncimet e tyre të mbërritura në CNA.al, ata tregojnë se ky shqetësim i shoqëron çdo ditë, ata dhe fëmijët e tyre, dhe se Bashkia e Kavajës nuk i ka marrë parasysh ankesat, për zgjidhjen e këtij problem./CNA.al

Lajmet e fundit nga