LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Me ujin si kristal, nën këmbët e një mali/ Edhe plazhi i Linit “braktiset” nga pushuesit

7 Gusht 2022, 11:08, Qyteti im CNA

Foto-Me ujin si kristal, nën këmbët e një mali/ Edhe plazhi

Sezoni turistik këtë vit po përballet me një sërë problemesh.

Përveç rritjes së çmimeve, edhe siguria në plazhe ka çuar në braktisjen e zonave bregdetare.

Edhe në plazhin e Linit, mungojnë pushuesit.

Foto-Me ujin si kristal, nën këmbët e një mali/ Edhe plazhi

Siç shihet në fotot e mëposhtme, shezlongët janë bosh dhe vetëm tek-tuk shihen disa pushues.

Pavarësisht pastërtisë dhe ujit të pastër si kristal, pushuesit mungojnë, ndryshe nga vitet e tjera kur mbipopullohej.

Gadishulli i fshatit Lin ndodhet nën këmbët e një mali, që sjell pa pushim fresk karakteristik në breg dhe nuk e ndjen fare bezdinë e vapës.

Foto-Me ujin si kristal, nën këmbët e një mali/ Edhe plazhi

Pamja është piktoreske dhe tejet tërheqëse, por këtë sezon duket se ka qenë e pamjaftueshme kjo karakteristikë për pushuesit./CNA.al

Lajmet e fundit nga