LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret vulën që t’i shërbejë Ramës

28 Nëntor 2022, 10:34, Politikë CNA

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret

Lulzim Basha, humbësi serial, së fundmi ka nisur të rishfaqet në publik.

Pasi u zhduk për disa kohë duke lënë vërdallë vetëm zhurmuesit përçarës, që vijnë lart e poshtë korridoreve të Kuvendit, Luli është bërë i gjallë.

Fillimisht u shfaq në Panarin e Librit, si një lexues i madh, i dashuruar me librat, mbushi një qese dhe humbi për disa ditë.

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret

Nuk u pa as në Kuvend, kur po diskutohej për projekte të rëndësishme siç ishte ai i Portit të Durrësit, apo diskutimet për buxhetin 2023.

Pas kësaj zhdukjeje flash, Basha u shfaq në një ekspozitë me piktura.

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret

Një ditë më pas gjeti rrugën për në Kuvend në mbledhjen e përbashkët me deputetët dhe Qeverinë e Kosovës.

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret

Pjesëmarrjen e njoftoi në rrjete sociale, si një ngjarje të jashtëzakonshme.

Po në të njëjtën ditë, në mbrëmje, Basha është shfaqur sërish në publik.

Ai është kujdesur të fotografohet, duke ndjekur ndeshjen Gjermani–Spanjë, në një nga lokalet e kryeqytetit.

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret

Me shpresën se një ditë do të marrë vulën dhe do të vijojë t’i shërbejë Ramës, më tej, Basha po shfaqet në publik për të firmosur pazaret e radhës.

Luli nis të lulëzojë sërish/ Humbësi serial pret

Ato pazare që i nisi me 17 maj 2017, dhe me të cilat braktisi dhe la në rrugë opozitën e demokratët./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga