LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Armiku i betuar" i Berishës mbështet Ilir Alimehmetin

26 Nëntor 2022, 14:35, Politikë CNA
"Armiku i betuar" i Berishës mbështet Ilir Alimehmetin
Fotomontazh, Ilir Alimehmeti, Sali Berisha dhe Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha, i cili është një nga gazetarët e fortë të kronikës, një nga njerëzit që është përplasur ashpër me doktor Berishën, njihet si një nga kundërshtarët dhe "armiqtë" e tij.

Hoxha ka gjithmonë një qasje ironizuese dhe akuzuese ndaj Berishës, që nga ngjarjet që kanë ndodhur në Tropojë apo më pas me 21 Janarin, por edhe debatet e herepashershme publike që ai ka pasur me ish-kryeministrin.

Së fundi, në një foto me Ilir Alimehmetin, ai shkruan sërish duke ngacmuar Berishën se ai mund të manipulojë garën e Primareve në PD.

Dhe yjet pas nesh, rrinë e vështrojnë…

Me Doktor Ilir Alimehmetin, njeriun që na dha shpresë, kur kishte pllakosur e keqja…

Duke diskutuar për kampionatin botëror dhe për “kampionatin” e primareve…

Mesa shoh dhe dëgjoj nëpër Tiranë, doktor Alimehmeti është favoriti kryesor për të fituar  “kampionatin” e primareve, ashtu si është Brazili favorit për të fituar kupën e Botës…

Vetëm kujdes nga trukimet te primaret, vërtetë nuk është me “arbitër” kryesor Jemin Gjana, por të VAR-i është një Doktor tjetër, që mban shiritin e kapitenit të Partisë, qysh nga koha e kapitenit të Brazilit, Doktor Sokratës…

Pavarsisht, se te partia ku bën pjesë doktori, pjesa dërrmuese janë me Gjermaninë, ne të Brazilit do bëjmë tifo për të…”, shkruan Artan Hoxha./ CNA.al

"Armiku i betuar" i Berishës mbështet Ilir Alimehmetin

Lajmet e fundit nga