LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha e akuzoi për vjedhje me Bitcoin/ Rama në takim me miliarderin e industrisë së kriptove

26 Nëntor 2022, 17:45, Politikë CNA

Berisha e akuzoi për vjedhje me Bitcoin/ Rama në takim me miliarderin

Teksa Berisha pak ditë më parë e akuzoi për aferën me Bitcoin, kryeministri Rama ka takuar ditën e sotme pronarin dhe drejtuesin e ‘exchange’-it më të madh në botë për kriptomonedhat, Binance, Changpeng Zhao.

Lajmi u bë i ditur nga themeluesi i Binance përmes një postimi në Twitter. Në postimin e tij ai shprehet se adoptimi i valutave digjitale nuk do të ndalet kurrë.

 “Jam takuar këtë të shtunë të bukur me kryeministrin e Shqipërisë, zotin Edi Rama. Shtytja e adoptimit të kriptove nuk ndalet kurrë”, shkroi Zhao në postimin e tij./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga