LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do ta mund Ramën në zgjedhjet e 2025”/ Berisha zbulon hapin pas fitores

1 Dhjetor 2023, 12:51, Politikë CNA
“Do ta mund Ramën në zgjedhjet e 2025”/ Berisha zbulon
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur vendosmërinë se në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2025, PD do ta mundë kryeministrin Edi Rama.

Në konferencën e tij me gazetarët, Berisha theksoi se pas largimit të Ramës me protesta dhe mosbindje civile dhe fitimit të zgjedhjeve do të ketë një vendim të dytë, ku sërish qytetarët do të vendosin se kush do të jetë kryeministri i vendit, ndërsa thekson se ai do të jetë vetëm kandidati për të fituar zgjedhjet.

Ish-kryeministri tha se pas fitores do të bëjë një referendum me kandidatura të tjera për kryeministër.

“Kandidati për fitoren në zgjedhje do të jetë Sali Berisha. Rama do të largohet nga protesta e mosbindjes civile, por për të mundur atë do të jetë Sali Berisha, por pas zgjedhjeve Berisha ka deklaruar se do të bëjë një referendum me kandidatura të tjera për kryeministër”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga