LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Rama mes grave në Dubai, s'mungojnë të qeshurat me Melonin dhe Ursula von der Leyen

1 Dhjetor 2023, 10:37, Politikë CNA

FOTO/ Rama mes grave në Dubai, s'mungojnë të qeshurat me

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Samitin Botëror COP28, që po zhvillohet në Dubai.

Për këtë samit të rëndësishëm kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar edhe disa foto në rrjetet sociale, ku shfaqet duke biseduar me Georgia Meloni dhe Ursula von der Leyen. 

Madje mes tyre, nuk mungojnë as batutat dhe të qeshurat. 

Rama shfaqet i afërt edhe me Mark Rutte, me kryeministrin e Holandës, ku nuk mungojnë edhe përqafimet. 

Në lidhje me publikimin e fotove, Rama ka shkruar në rrjetin social "Facebook": "Emiratet e Bashkuara Arabe - Mes miqsh në hyrje të Samitit Botëror COP28"./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga