LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha takon aleatët/ Marrin vendimin për zgjedhjet lokale

5 Tetor 2022, 19:49, Politikë CNA
Berisha takon aleatët/ Marrin vendimin për zgjedhjet lokale
Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha, zhvilloi pasditen e sotme një takim me krerët e partive aleate.

Konkretisht, Berisha bashkëbisedoi me kryetarin e Partisë Republikane, Fatmir Mediu, kryetarin e Partisë së të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule, Kryetarin e Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka dhe kryetarin e Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu.

Në këtë takim u diskutua për bashkëpunimin midis këtyre forcave politike në zgjedhjet e ardhshme vendore dhe u ra dakord që këto forcat politike të dalin në zgjedhje me kandidatë të përbashkët.

Sipas zyrës së PD-së, takimi u karakterizua nga fryma e mirëkuptimit të plotë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga