LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bejko, si Basha/ Paralajmëron përjashtime të deputetëve, si justifikohet

19 Shtator 2023, 14:55, Politikë CNA
Bejko, si Basha/ Paralajmëron përjashtime të deputetëve, si
Roland Bejko

Roland Bejko njësoj si kryetari i tij i partisë së vulës, Lulzim Basha, i cili shkarkon dhe emëron sipas dëshirës në postet drejtuese të PD-së së tij me një grusht njerëzish, ka nënkuptuar se mund të ketë përjashtime.

Gjatë një interviste, Bejko është justifikuar për qëndrimin e tij duke thënë se edhe konservatorët britanikë hoqën 20 deputetë se nuk mbanin të njëjtin qëndrim si partia.

Pra sipas Bejkos, kush nuk mban të njëjtin qëndrim si kryetari i tij i vulës duhet “flakur” nga partia.

 “Këta jo vetëm që nuk janë në linjën e partisë dhe nuk i zbatojnë vendimet e partisë, del e thotë ‘nuk e njoh partinë’. Po si del ti flet në emër të partisë kur ti nuk njeh kryetarin e forumeve të partisë? Po ata njerëz, ata demokratë që rezistuan?

Ata demokratë që nuk u bashkuan me Berishën nuk është se qëndruan nga unë, nga Basha, nga Bardhi apo të tjerët.

Ata janë demokratë që e kanë refuzuar Berishën në kohën kur ne të tjerët nuk flisnim. Unë kam respekt për ata dhe do t’i mbështes deri në fund,” tha Bejko./ CNA

Lajmet e fundit nga