LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si e përballon sulmin e panikut Rita Ora?/ Këshillat e këngëtares

29 Shkurt 2024, 12:21, Lifestyle CNA

Si e përballon sulmin e panikut Rita Ora?/ Këshillat e

Këngëtarja e njohur Rita Ora ka folur për ataket e panikut dhe çfarë bën ajo për t’i kontrolluar.

Gjatë një interviste në podcastin ‘Brave New World’, këngëtarja tha se ajo ka mësuar të njohë shenjat e një sulmi paniku pasi ka përjetuar për shumë vite momente të rënda nga stresi.

Këngëtarja tregon se kryen rregullisht sauna me rreze infra të kuqe 40-minutëshe të ndjekura nga një zhytje e ftohtë ose dush.

Për sulmet e panikut ajo përdor metoda të mjekësisë kineze për të kontrolluar simptomat si dhe akupunkturën.

“Kam shumë ankth, por mendoj se të gjithë në vendin tim e kanë, të jem e sinqertë. Mendoj se tani është shumë bukur që këto lloj bisedash tani janë të lirshme, madje ka ditë që janë më të mira se të tjerat. Tani kam mësuar të kuptoj kur do më ndodhë një sulm paniku. Më parë ndihesha sikur ishte diçka e huaj për mua. Unë bëj shumë akupunkturë dhe thjesht marr frymë dhe shtrihem diku për rreth 20 minuta. Unë e dua mjekësinë kineze dhe përpiqem të inkorporoj shumë metoda të ndryshme”, tha Rita.

Lajmet e fundit nga